Reklama

Zidentyfikowano ofiarę ataku na WTC

Prawie 16 lat po ataku na World Trade Center zidentyfikowano 1641 ofiarę. 40 procent spośród tych, którzy zginęli, wciąż pozostaje niezidentyfikowanych.

Aktualizacja: 08.08.2017 10:10 Publikacja: 08.08.2017 08:23

Pomnik ofiar ataku na WTC

Pomnik ofiar ataku na WTC

Foto: Flickr

Dane zidentyfikowanej osoby pozostały tajne na życzenie rodziny.

Zamach z 11 września 2001 roku pochłonął 2 753 ofiary w WTC, Pentagonie i niedaleko Shanksville w Pensylwanii, gdzie rozbił się jeden z porwanych przez terrorystów samolot. Dotychczas, po wielu latach żmudnej analizy DNA zidentyfikowano 1641 spośród nich.

Wciąż trwają wytężone badania szczątków, które udało się pozyskać z zawalonych wież WTC i wykorzystanych przez terrorystów samolotów. Na początku tego roku wdrożono najnowocześniejszą technikę, która, mają nadzieję służby medyczne zajmujące się analizowaniem danych, pozwolą na zidentyfikowanie kolejnych ofiar.

O stopniu trudności prowadzonych badań świadczyć może fakt, że poprzednia identyfikacja ofiary ataku z 11 września miała miejsce w 2015 roku.

 

Reklama
Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1383
Świat
„Rzecz o geopolityce”: Sojusz Chin i Rosji. Operacja USA na Karaibach
Świat
W poniedziałek w Londynie pilny szczyt w sprawie Ukrainy
Świat
Sarkofag nad reaktorem w Czarnobylu nie chroni już przed promieniowaniem
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1381
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama