Poparcie dla AfD w sondażu, który ma zostać opublikowany w wydaniu papierowym "Bilda" we wtorek, ale już dzień wcześniej ukazał się na stronie internetowej niemieckiego dziennika, wzrosło o jeden punkt procentowy do poziomu 16 procent. Z kolei poparcie dla SPD spadło o jeden punkt proc. i wynosi obecnie 15,5 proc.

Na prowadzeniu znajduje się CDU/SCU, które uzgodniło warunki nowej koalicji z SPD. Na chadeków swój głos oddałoby 32 proc. badanych - więcej o 2,5 pkt. proc. niż w poprzednim badaniu. To wynik gorszy o niecały jeden punkt proc. od tego, jaki CDU/CSU uzyskało we wrześniowych wyborach. Tymczasem poparcie dla SPD spadło z wyborczego poziomu 20,5 proc. niemal o jedną czwartą - o 5 pkt. proc.

"Bild" zaznacza, że status socjaldemokratów jako partii ludowej jest coraz częściej kwestionowany. - Unia CDU/CSU jest obecnie jedyna partią ludową - powiedział gazecie Hermann Binkert, szef instytutu INSA.

Za pierwszą trójką w sondażu uplasowali się Zieloni (13 procent), lewicowa Die Linke (11 procent) i liberalna FDP (9 procent).

"Cena, jaką SPD płaci za chaos w swoim kierownictwie i jego kurs, jest coraz wyższa każdego dnia" - komentuje "Bild"

Sondaż instytutu INSA został przeprowadzony w dniach 16-19 lutego na grupie 2040 osób.