Reklama

Macron: Orban widzi we mnie przeciwnika? Ma rację

- Jeśli chcą widzieć we mnie swojego głównego przeciwnika, mają rację - powiedział Emmanuel Macron komentując wtorkowe spotkanie premiera Węgier Viktora Orbana i szefa włoskiego MSW Matteo Salviniego.

Aktualizacja: 29.08.2018 14:51 Publikacja: 29.08.2018 14:40

Macron: Orban widzi we mnie przeciwnika? Ma rację

Foto: AFP

arb

Wcześniej Orban i Salvini (ten drugi jest wicepremierem Włoch, szefem MSW i liderem skrajnie prawicowej Ligi) oskarżyli Macrona o to, że ten "wygłasza kazania pod adresem obcych rządów" ignorując jednocześnie prośby Rzymu o pomoc w uporaniu się z falą imigrantów docierających do Italii.

Orban ocenił z kolei, że Macron, który chce stworzyć centrową koalicję przed wyborami do PE, stoi na czele "sił europejskich, które wspierają imigrację" i "chce wysadzić Europejską Partię Ludową (do której należy Fidesz Orbana), tak jak wysadził francuski system partyjny" (ugrupowanie Macrona, En Marche, w wyborach parlamentarnych z 2017 roku zdominowało parlament kosztem tradycyjnych partii lewicy i prawicy).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1242
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1241
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1240
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1239
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1238
Reklama
Reklama