Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 26.01.2019 07:11 Publikacja: 25.01.2019 18:16
Foto: AFP
"Prezydent wygłosi dziś uwagi na temat shutdownu w Ogrodzie Różanym o 13:30" - napisała na Twitterze Sarah Sanders, rzeczniczka Białego Domu. Do amerykańskich mediów błyskawicznie zaczęły przedostawać się przecieki, że partyjni liderzy doszli do porozumienia ws. krótkoterminowej umowy o wznowieniu działalności administracji.
- Jestem bardzo dumny, że ogłaszam dziś, iż osiągnęliśmy porozumienie, by zakończyć shutdown i wznowić rząd federalny - ogłosił Trump. Negocjatorzy doszli do porozumienia, które pozwala na finansowanie działalności rządu do 15 lutego bez ustanowienia wydatków na budowę ogrodzenia na granicy USA z Meksykiem, czego domaga się prezydent. Zdaniem analityków oznacza to znaczącą wygraną demokratów.
Jeśli do 15 lutego nie zostanie wypracowane ostateczne porozumienie, Donald Trump prawdopodobnie zadeklaruje wprowadzenie stanu wyjątkowego. Osiągnięte porozumienie jest podobne do tego, które Trump odrzucił w grudniu i wcześniej w tym tygodniu.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump ponownie sugeruje, że pojaw...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 17 na 18 września celem rosyjsk...
Rosja żachnęła się i próbuje dojść do siebie po wywiadzie Ałły Pugaczowej. Gwiazda estrady po raz pierwszy tak o...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W Rosji i na Białorusi zakończyły się ćw...
W chwili, gdy zdecydowana większość społeczeństwa Izraela chce zakończenia wojny, rząd Beniamina Netanjahu rozpo...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas