Reklama
Rozwiń
Reklama

"Washington Post": Trump liczył na łatwy sukces w Wenezueli

Prezydent Donald Trump traci zainteresowanie Wenezuelą, po tym jak niepowodzeniem skończyły się próby odsunięcia od władzy prezydenta tego kraju, Nicolasa Maduro - twierdzą byli i obecni przedstawiciele amerykańskiej administracji cytowani przez "The Washington Post".

Aktualizacja: 21.06.2019 05:51 Publikacja: 21.06.2019 00:01

"Washington Post": Trump liczył na łatwy sukces w Wenezueli

Foto: AFP

arb

W styczniu, kiedy lider opozycji, przewodniczący Zgromadzenia Narodowego (parlamentu) Juan Guaido ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, USA uznały go niemal natychmiast za głowę państwa. Na przełomie kwietnia i maja Guaido wezwał armię do poparcia opozycji i wystąpienia przeciwko Maduro - armia w większości pozostała jednak wierna temu ostatniemu.

Teraz - jak wynika z rozmów przeprowadzonych przez dziennikarzy "The Washington Post" z byłymi i obecnymi przedstawicielami amerykańskiej administracji - wenezuelskiej opozycji grozi utrata zainteresowania USA sytuacją, w tym pogrążonym od lat w kryzysie gospodarczym kraju. Początkowo Trump miał bowiem widzieć w obaleniu przez opozycję Maduro, ze wsparciem USA, jako "łatwe zwycięstwo" w czasie, gdy inne jego inicjatywy w polityce zagranicznej znajdowały się w impasie.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1332
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1331
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1330
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1329
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1328
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama