Według serwisu Axios prezydent USA na spotkaniu z wysokimi urzędnikami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo wewnętrzne, którego tematem było zagrożenie USA przez huragany, miał powiedzieć: "Mam. Mam. (...) Huragany formują się na wybrzeżu Afryki, kiedy przemierzają Atlantyk, zrzućmy bombę w oko huraganu i rozproszmy go". - Dlaczego nie możemy tego zrobić? - pytał. Mówiąc o bombardowaniu huraganów Trump użył słowa "nuke them" co sugerowało użycie broni atomowej.

Jeden z urzędników biorących udział w spotkaniu miał odpowiedzieć: "Przyjrzymy się tej możliwości" - relacjonuje Axios, powołując się na anonimowe źródła.

Trump miał poruszyć tę samą kwestię jeszcze raz, podczas spotkania z wysokim rangą przedstawicielem administracji. Ta konwersacja miała zostać odnotowana w notatce Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w której użyto określenia "nuklearny" w odniesieniu do rozmowy.

Axios cytuje też urzędnika, który broni Trumpa za zdolność do zadawania trudnych pytań. - Jego cel - chronienie (kraju) przed katastroficznymi huraganami - nie jest zły - mówi rozmówca serwisu.

Biały Dom odmówił komentarza w tej sprawie. "Nie komentujemy prywatnych rozmów, które prezydent przeprowadził lub ich nie przeprowadził ze swoim zespołem ds. bezpieczeństwa narodowego" - głosi odpowiedź na pytanie o doniesienia Axios.