Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 05.09.2019 06:27 Publikacja: 04.09.2019 18:57
Foto: AFP
Po trzech miesiącach śledztwa dziennikarze z Bellingcat, The Insider i Buzzfeed ustalili, kim byli rosyjscy rozmówcy włoskich polityków, obiecujący swym gościom kilkadziesiąt milionów dolarów.
W zamian za pieniądze goście – a dokładniej wieloletni doradca wicepremiera Salviniego Gianluca Savoini – obiecywał „okazywać wsparcie Rosji" oraz „zapewniał, że europejską prawicę i Kreml łączą wspólne wartości".
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Szwajcaria chce zmodernizować swoją sieć starzejących się schronów nuklearnych. Już teraz system przygotowany jest na to, by w przypadku globalnego konfliktu, schronienie w takich bunkrach znalazł każdy mieszkaniec kraju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Biznes płaci w zjednoczonej Europie o 80 proc. większe rachunki za energię niż w Ameryce i o 55 proc. większe niż w Chinach. Polska chce w pierwszym półroczu 2025 roku zacząć to zmieniać.
Dariusz Wieczorek, minister nauki jest w kolejnych politycznych kłopotach. W Warszawie pojawiają się nawet nazwiska jego potencjalnych następczyń. Czy jednak wniosek PiS o wotum nieufności paradoksalnie nie poprawi jego sytuacji?
Wczesnym rankiem 15 grudnia drony zaatakowały Grozny w Czeczenii. Jeden z bezzałogowców uderzył w budynek - podają ukraińskie media, powołując się na niezależne kanały w serwisie Telegram.
Turcja jest gotowa zapewnić szkolenie wojskowe dla syryjskiej armii, jeśli Ankara o taką pomoc zostanie poproszona - zadeklarował turecki minister obrony Yasar Guler.
Choć 2024 r. powoli przechodzi do przeszłości, to spora część uruchomionych w nim przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programów wsparcia firm z wykorzystaniem Funduszy Europejskich jest wciąż dostępna.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Rosja wycofuje swoje wojska z północnej Syrii, ale nie opuszcza dwóch głównych baz po upadku Baszara Asada - informują źródła agencji Reutera w syryjskiej administracji. Jak zauważa agencja, odsunięcie od władzy Asada, który nawiązał bliski sojusz z Moskwą, wywołuje pytania o przyszłość rosyjskich baz w Syrii: bazy lotniczej Hmejmim w Latakii i bazy marynarki wojennej w Tartusie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas