Reklama

Rosyjskie dostawy dla Assada

Rosyjskie samoloty transportowe z zaopatrzeniem dla sił Baszara al-Assada lądują w Armenii, skąd ładunek trafia do Syrii, transportowany samolotami należącymi do Iranu.

Aktualizacja: 09.09.2015 07:19 Publikacja: 09.09.2015 06:49

Baszar el-Asad

Baszar el-Asad

Foto: AFP

W ciągu ostatnich kilku dni, rosyjskie samoloty dostarczyły na lotnisko Erebuni ponad 120 sztuk ciężkiego sprzętu wojskowego. Port lotniczy Erebuni położony jest 7 km na południe od centrum Erywania, stolicy Armenii. Obecnie jest używany do celów militarnych i wojskowych.

W tej sytuacji, Moskwa nie będzie musiała zabiegać o zgodę państw bałkańskich na otwarcie przestrzeni powietrznej. Warto zauważyć, że Bułgaria już takiej zgody odmówiła. Nie jest jasne stanowisko Aten.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1277
Polityka
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Putin szykuje się na kolejną wojnę. Mołdawski sprawdzian
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1276
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1275
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1274
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama