Prokuratura Specjalna w Prisztinie odmówiła podania informacji w jakim charakterze składał zeznania obecny lider Inicjatywy na rzecz Kosowa (NISMA).

Warto zauważyć, iż trzy partie opozycyjne - nacjonalistyczne Samostanowienie, Sojusz na rzecz Przyszłości Kosowa (AAK) i właśnie Inicjatywa na rzecz Kosowa - krytykują rząd premiera Isy Mustafy za sfinalizowanie w sierpniu 2015 roku umowy z Serbią o stworzeniu wspólnoty gmin serbskich w Kosowie, co ma zapewnić Serbom swego rodzaju autonomię oraz za podpisanie w tym samym miesiącu układu granicznego z Czarnogórą. W parlamencie Kosowa dochodziło też kilkakrotnie do rozpylenia gazu łzawiącego przez opozycyjnych deputowanych. Władze Kosowa oskarżają z kolei opozycję o próby przejęcia władzy siłą i pogrążanie kraju w "przestępczości i anarchii".

Limaj jest obecnie jednym z najsilniejszych krytyków rządu Kosowa i jednym z czołowych polityków protestujących przeciwko dyktatowi UE i normalizacji stosunków z Belgradem. Należy jednak pamiętać, że Limaj przez lata był prawą ręką obecnego ministra spraw zagranicznych Hashima Thaciego. Co ciekawe, w 2014 roku postanowił zerwać tę współpracę, trwającą od czasu wojny.

W grudniu ubiegłego roku, powołując się na zasadę państwa prawnego, unijni prokuratorzy zażądali ponownego procesu dowódcy Armii Wyzwolenia Kosowa.
Unia właściwe śledztwo w tej sprawie wszczęła blisko pięć lat temu. Na początku marca 2014 pojawiły się informacje, że członkowie Demokratycznej Partii Kosowa, ugrupowania obecnego wicepremiera i szefa dyplomacji Hashima Thaciego, we współpracy z byłym szefem misji EULEX, Berndem Borchardtem oraz kilkoma urzędnikami w Brukseli, mieli wpływać na działania Sądu Apelacyjnego w sprawie Limaja i dziewięciu innych oskarżonych o tzw. Masakrę Klecką. Dziennikarze "Koha Ditore", największego dziennika wydawanego w Kosowie twierdzili, że mają dowody, iż wymienieni urzędnicy zabiegali wielokrotnie o odroczenie postępowania. Takie działania miał także potwierdzić portugalski sędzia pracujący dla Eulex, Manuel Soares. W 2011 roku kluczowy świadek w sprawie zbrodni wojennych popełnionych w Kosowie, został znaleziony martwy w Niemczech.

Agim Zogaj zgodził się również złożyć zeznania w sprawie Limaja.