Sejm wciąż zamknięty przed Janiną Ochojską

Zgodnie z zapowiedzią Janina Ochojska pojawiła się przed Sejmem, by próbować spotkać się z protestującymi niepełnosprawnymi. Ponownie jej tego odmówiono. - Panowie, co ja złego mogę zrobić" - pytała strażników.

Aktualizacja: 16.05.2018 14:48 Publikacja: 16.05.2018 14:26

Sejm wciąż zamknięty przed Janiną Ochojską

Foto: tv.rp.pl

amk

Chciałabym niepełnosprawnych uściskać i dodać im odwagi - mówiła Janina Ochojska.

Szefowa PAH pytała zagradzających jej drogę strażników: - Co ja mogę złego zrobić?

Ochojska mówiła przed Sejmem, że jej, osobie niepełnosprawnej, stworzono możliwości leczenia we Francji. Dziś kierowany przez nią PAH niesie pomoc w 44 krajach.

- Dzięki temu kreuje obraz Polski jako kraju solidarnego.  Życie każdej z tych protestujących osób ma taką samą wartość, jak życie każdego z nas - mówiła Ochojska

Janina Ochojska fakt niewpuszczenia jej do Sejmu skwitowała mówiąc ironicznie, że parlament jest tak oblężony przez strażników, że do niepełnosprawnych powinna przyjechać z konwojem humanitarnym.

Dziś w Sejmie trwa 29. dzień protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek stwierdziła na konferencji prasowej, że "nic jej nie wiadomo o tym", aby przygotowywano usunięcie protestujących siłą.  Ograniczenie dostępu do Sejmu, zarządzone przez marszałka Marka Kuchcińskiego Mazurek tłumaczyła trwającym protestem i wyjaśniała, że w takiej sytuacji marszałek miał do tego prawo.

Od 25 kwietnia kancelaria Sejmu nie wydaje jednorazowych przepustek. Tę decyzję zaskarżył już doniesieniem do prokuratury dziennikarz "Faktu" Dariusz Grzędziński oraz Press Club Polska.

Społeczeństwo
Kolejny incydent w szpitalu. „Agresywny i wulgarny pacjent”
Społeczeństwo
Władysław Kosiniak-Kamysz w Dniu Flagi: Bądźmy dumni z Biało-Czerwonej
Społeczeństwo
Cudzoziemcy na potęgę kupują mieszkania w Polsce. Zachęcił ich kredyt 2 procent
Społeczeństwo
Nie żyje Sławomir Wałęsa. Syn byłego prezydenta miał 52 lata
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Społeczeństwo
Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz miał 41 lat
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne