Reklama

Parada równości w Stambule mimo zakazu

Ok. tysiąc osób zebrało się w pobliżu placu Taksim w Stambule, gdzie miała odbyć się parada równości. Tureckie władze nie wydają na nią zgody od czterech lat - informuje AFP.

Aktualizacja: 02.07.2018 05:29 Publikacja: 01.07.2018 21:22

Foto: AFP

arb

Gdy uczestnicy parady rozwinęli dużą, tęczową flagę i odczytali oświadczenie, policja ostrzegła ich aby rozeszli się do domów i użyła gumowych kul przeciwko osobom, które chciały dostać się na Istiklal Caddesi (Aleję Niepodległości).

Czytaj także: Skąd się wzięła tęczowa flaga

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Społeczeństwo
Władze Nepalu chciały wyłączyć Facebooka. 19 osób nie żyje. Premier rezygnuje
Społeczeństwo
Prezes pod mostem i bez głowy. Niekończąca się seria dziwnych zgonów w Rosji
Społeczeństwo
„Ze ściśniętym sercem myślę o ostatnich chwilach Polaków, mieszkańców wsi Puźniki”. List Karola Nawrockiego odczytany podczas pogrzebu
Społeczeństwo
Odwołano koncert Maksa Korża w Ałmatach. Białoruski raper: Mocno poruszyliśmy Warszawę
Społeczeństwo
Floryda skończy z obowiązkiem szczepień? „Kim jestem, by mówić co robić ze swoim ciałem”
Reklama
Reklama