O obchodach w szkole podstawowej w Łabuniach na Lubelszczyźnie napisał "Newsweek". Podczas uroczystości związanej z świętowaniem przyjęcia imienia Dzieci Zamojszczyzny, padły między innymi słowa o tym, że Polsce należą się reparacje wojenne. Podczas wydarzenia przemawiał także wójt gminy Łabunie Mariusz Kukiełka. Ostrzegał on, że lewicowe środowiska chcą tworzyć społeczeństwo bez Boga.

Głównym punktem uroczystości było jednak przedstawienie pod tytułem "Nie mogę cię zapomnieć", w którym brali udział uczniowie placówki. Jak informuje „Newsweek”, młodsze dzieci przebrano za więźniów Auschwitz, a starsze za gestapowców. Dzieci, które grały gestapowców w pewnym momencie odpaliły maszynę do dymu i odegrały scenę z zagazowaniem „więźniów”.

Szkoła opublikowała na swojej stronie internetowej informacje na temat spektaklu. "Ta niezwykle wzruszająca sztuka, przypominająca o tragicznych losach polskich dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny do obozów przejściowych w Zamościu i Zwierzyńcu, była hołdem złożonym ofiarom hitlerowskiej napaści na Polskę w czasie II wojny światowej" - napisano. Jak dodano, przedstawienie obejrzeli rodzice i dziadkowie, którzy "nie kryli wzruszenia, nagradzając artystów gromkimi brawami".