W ramach zajęć "Gender i kultura" studenci uczą się jak wybierać partnera, jak układać relacje w związku, a także jak radzić sobie z rozstaniami. Elementem zajęć są ćwiczenia praktyczne z randkowania - studenci są łączeni w pary damsko-męskie i muszą, w celu uzyskania zaliczenia, pójść ze sobą na trwającą cztery godziny randkę.
Prowadząca zajęcia Bae Jeong-weon przyznaje, że niektórzy studenci, którzy zgłaszają się na kurs, nigdy nie byli na randce. Jak mówi część z nich zapisuje się na zajęcia, aby mieć na to szansę po raz pierwszy w życiu.
CNN przypomina, że ze statystyk za 2018 rok wynika, iż większość mieszkańców Korei Płd. w wieku 20-44 lata to single, a jedynie 26 proc. niezamężnych mężczyzn i 32 proc. niezamężnych kobiet pozostaje w związku. Spośród tych, którzy z nikim się nie spotykają, 51 proc. mężczyzn i 64 proc. kobiet deklaruje, iż są singlami z wyboru.
Młodzi Koreańczycy twierdzą, że brakuje im czasu, pieniędzy i umiejętności emocjonalnych, by szukać partnera/partnerki.
CNN cytuje 26-letniego Lee Young-seoba, absolwenta uniwersytetu, który obawia się, że chodzenie na randki przeszkodzi mu w poszukiwaniach wymarzonej pracy. - Kariera jest najważniejszą rzeczą w moim życiu - deklaruje.