Życzenia dla społeczności żydowskiej w Polsce z okazji Chanuki opublikowała w językach polskim i angielskim Kancelaria Prezydenta.

Prezydent napisał, że Chanuka to radosny czas, który przypomina "o triumfie światła nad ciemnością i dobra nad złem" oraz o "umiłowaniu wolności, kiedy to ponad 2000 lat temu naród żydowski wystąpił zbrojnie w obronie swojej religii i swoich obyczajów". "I przypomina o cudzie, który zdarzył się w świątyni w Jerozolimie po zwycięstwie powstańców" - dodał.

"Życzę, by ten wyjątkowy czas spędzili państwo promiennie, w szczęściu i w zdrowiu. Chciałbym, aby wszystkie świąteczne dni obfitowały w wiele jednoczących państwa spotkań i przyczyniały się do umocnienia rodzinnych i przyjacielskich więzi" - czytamy w liście.

"Niech chanukowe świece przyniosą radość i ciepło, podkreślając tę piękną tradycję, która jest nieodłączną częścią wielkiego dziedzictwa Rzeczypospolitej" - napisał prezydent, składając życzenia spokoju, szczęścia i osobistej pomyślności. "Świetlistej i Wesołej Chanuki!" - zakończył prezydent.