Owsiak do Rzecznika Praw Dziecka: Wara od dzieci

Po kontrowersyjnej wypowiedzi Mikołaja Pawlaka, Rzecznika Praw Dziecka, na temat działań edukatorów seksualnych, ostro do RPD zwrócił się Jurek Owsiak. "Wara od dzieci" - napisał. Władze Poznania żądają sprostowania.

Aktualizacja: 02.09.2020 13:47 Publikacja: 02.09.2020 13:31

Owsiak do Rzecznika Praw Dziecka: Wara od dzieci

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Wczoraj w TVN24 Mikołaj Pawlak oświadczył, że edukatorzy seksualni podają dzieciom środki farmaceutyczne na zmianę płci".

Z kolei "idea LGBT" według rzecznika "nie jest zgodna z tradycyjnym polskim rozumieniem patriotyzmu".

Rzecznik Praw Dziecka sprecyzował, że edukatorzy "wychwytują dziecko rozchwiane, zaniedbane, któremu dają jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć".

RPD dodał, że takie zdarzenia miały miejsce w Poznaniu i były opisywane przez media, nie podał jednak konkretnego przypadku.

W związku z tą wypowiedzią dymisji rzecznika zażądała Koalicja Obywatelska, a władze Poznania wezwały Pawlaka do sprostowania.

"Wszelkie zajęcia antydyskryminacyjne prowadzone w szkołach i finansowane bezpośrednio przez Miasto Poznań przygotowywane i prowadzone były co do zasady przez nauczycieli ze szkoły, w której się odbywały. Na żadnych z nich nigdy nie podaje się dzieciom środków farmakologicznych, w przeciwieństwie do tego, co twierdzi Rzecznik Praw Dziecka" - czytamy w oświadczeniu na stronie Poznan.pl.

Słowa Mikołaja Pawlaka skomentował także twórca WOŚP Jurek Owsiak.

"Po Pana mega idiotycznym wystąpieniu na temat pastylek zmieniających płeć, ja Jurek Owsiak, Kawaler Orderu Uśmiechu, powiem Panu krótko: wara od dzieci" - napisał Owsiak na swoim profilu na Facebooku.

Społeczeństwo
Sondaż: 40,4 proc. Polaków uważa, że Polska nie jest dziś państwem prawa
Społeczeństwo
Burza po wulgarnym nagraniu Andrzeja Seweryna. PiS oburzone, aktor reaguje
Społeczeństwo
Sondaż: Niemal połowa Polaków negatywnie ocenia podpis Dudy pod "lex Tusk"
Społeczeństwo
Sondaż: Polacy nie chcą podwyżki 500+. Wolą ulgi podatkowe
Społeczeństwo
Bez oszczędzania na najmłodszych
Społeczeństwo
List do przyszłych pokoleń