Reklama
Rozwiń

Ranking zaufania: Duda na czele, Hołownia na podium

Politykiem, któremu pod koniec sierpnia ufało najwięcej Polaków, jest prezydent Andrzej Duda, który poprawił notowania sprzed wyborów. Na trzecie miejsce wspiął się Szymon Hołownia. Najwięcej ankietowanych nie ufa Jarosławowi Kaczyńskiemu - wynika z najnowszego rankingu zaufania CBOS.

Publikacja: 07.09.2020 14:27

Ranking zaufania: Duda na czele, Hołownia na podium

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

amk

Andrzejowi Dudzie ufało pod koniec sierpnia 57 procent ankietowanych, to wzrost o 3 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego badania. Brak zaufania do Dudy deklaruje 32 proc. (-3 pkt. proc.).

Tuż za prezydentem plasuje się Mateusz Morawiecki. Premierowi ufa 54 proc. pytanych (+3 pkt. proc.), nie darzy go zaufaniem również 32  proc. (- 3 pkt. proc.).

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Społeczeństwo
Tajemnicza śmierć dyrektora z NCBR. Kontrolował miliardowe projekty
Społeczeństwo
Warszawa przyciąga turystów. Rekordowa liczba odwiedzających stolicę
Społeczeństwo
Policja odnalazła ciało mężczyzny. To zaginiony dyrektor NCBiR
Społeczeństwo
Ruch drogowy w Warszawie: Mniej ofiar śmiertelnych, więcej wypadków z jednośladami
Społeczeństwo
Znaleziono doły śmierci pod Bydgoszczą. Leżą tam ofiary niemieckich zbrodni