32. Finał WOŚP. Orkiestra zebrała ponad 175 mln. Jerzy Owsiak: Apetyt rośnie (WIDEO)

Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powiedział, że 32. Finał WOŚP "Płuca po pandemii" przebiegł "bardzo spokojnie, bardzo miło". Na konto Orkiestry wpłynęło ponad 175 mln zł.

Aktualizacja: 29.01.2024 12:50 Publikacja: 28.01.2024 23:36

Prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak

Prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak

Foto: PAP/Radek Pietruszka

Na ostatniej w niedzielę konferencji prasowej WOŚP prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podsumował 32. Finał WOŚP. - Patrzę do góry - 119 325 628 złotych - powiedział, patrząc na licznik ukazujący zebraną do tej pory kwotę.

- Mogę powiedzieć śmiało, że już teraz możemy pomóc bardzo skutecznie pulmonologii dziecięcej, dorosłej, a więc dokonać tych zakupów, które planowaliśmy wcześniej - dodał. Jerzy Owsiak zastrzegł, że Finał WOŚP nie kończy się na sumie 119 mln zł. - Będzie na pewno więcej, w związku z tym te nasze plany będą także rosły, apetyt rośnie w trakcie jedzenia - mówił.

Czytaj więcej

Trwa 32. Finał WOŚP. Zebrano ponad sto milionów złotych

32. Finał WOŚP. Jerzy Owsiak: Bardzo spokojnie

Prezes Fundacji WOŚP odniósł się do przebiegu 32. Finału Orkiestry. - Do tej pory (jest - red.) spokojnie. Mieliśmy spotkanie ze wszystkimi szefami służb mundurowych i możemy powiedzieć, że na tę godzinę Finał w Polsce przebiega bardzo spokojnie, bardzo radośnie, bardzo miło - powiedział.

Owsiak zaznaczył, że główna scena WOŚP po raz pierwszy znalazła się na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Poprzednio Finały organizowano przed Pałacem Kultury i Nauki oraz na placu Bankowym. - Warszawa, która zmieniła miejsce po raz pierwszy na zupełnie inne, czyli błonia PGE Narodowego, chyba się z tym miejscem ożeni, bo miejsce jest niezwykle wygodne: wygodny dojazd, wygodny pobyt, wygodny wyjazd - dodał prezes Fundacji WOŚP.

Światełko do nieba 2024. Jerzy Owsiak: Zaczęło się kujawiakiem

Jerzy Owsiak na konferencji prasowej mówił też o "światełku do nieba". Ocenił, że "mogło się bardzo podobać". - Mnie się bardzo podobało, wyszło to widowiskowo, bardzo pięknie - podkreślił.

- To wszystko miało radość w sobie tworzenia, radość przedstawienia, zadarcia głowy do góry, mnóstwo płomieni, trochę Rammstein, piękna muzyka, bardzo różna, z różnych części Europy, zaczęło się kujawiakiem, skończyło gitarowo, mocno, rock'n'rollowo - kontynuował.

Czytaj więcej

Michał Szułdrzyński: Dlaczego trzeba bronić WOŚP? I dlaczego warto też pomyśleć, jak unowocześnić dobroczynność

- Światełka były w całej Polsce, bardzo pomysłowe, wszędzie się coś działo i za to bardzo dziękujemy. Dziękujemy bardzo mocno wszystkim organizatorom, którzy tworzą sztaby - powiedział Jerzy Owsiak.

32. Finał WOŚP. Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Według najnowszych danych podanych przez organizatorów, na koncie 32. Finału WOŚP jest 160,1 mln zł.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Wydarzeniu nazwanemu "Płuca po pandemii" towarzyszy hasło "Tu wszystko gra OK!".

Za zebrane podczas 32. Finału pieniądze WOŚP planuje kupić m.in. urządzenia do diagnostyki obrazowej, w tym rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne, przyrządy do diagnostyki czynnościowej (polisomnografy i przenośne spirometry), sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc oraz sprzęt do torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

- Pulmonologia, dla której gramy, "Płuca po pandemii", to jest 15 oddziałów dziecięcych i 49 dla dorosłych, a to się może zmienić i na pewno się zmieni. Rozmawiamy dzisiaj z naszymi ekspertami o tym. Płuca po pandemii wymagają diagnozy, wymagają leczenia, wymagają rehabilitacji i my to chcemy robić z udziałem najnowocześniejszych urządzeń, takich, które będą robiły to najlepiej jak tylko mogą robić dla naszego dobra - mówił na wcześniejszej konferencji prasowej Jerzy Owsiak.

Społeczeństwo
Kolejny żubr potrącony przez wojskowy pojazd. Zwierzę nie żyje
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Społeczeństwo
Papierowe żonkile będą rozdawane na pamiątkę powstania
Społeczeństwo
Wystartowała debata o aborcji. W Sejmie liczenie głosów przed piątkiem
Społeczeństwo
44-latka zaatakowała swojego partnera kością z zupy. Poszło o wynik wyborów
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Społeczeństwo
Czy Izrael powinien zapłacić odszkodowanie rodzinie Polaka zabitego w Strefie Gazy? Polacy niemal jednomyślni