Jakub B. jest poszukiwany od trzech dni. Małopolska policja w sobotę informowała, że mężczyzna 22 września 2022 roku między godziną 11.00 a 13.00 wyszedł z hotelu „Hilton” przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i udał się w nieznanym kierunku. Zaginiony mężczyzna nie powrócił, nie nawiązał też kontaktu z rodziną.

Mężczyzna, którego wizerunek upubliczniono, w  dniu zaginięcia ubrany był w spodnie jeansowe i ciemny sweter. Poruszał się samochodem marki Renault Megane koloru grafitowego.

Czytaj więcej

Bardzo trefne policyjne odczyty. Wątpliwe pomiary z wideorejestratora PolCam PC2006

Według ustaleń portalu tvp.info polityk przebywał w Krakowie na szkoleniu firmy, w której pracuje. Nie wrócił na zajęcia po przerwie i lunchu, ale jego zaginięcie może mieć związek z wydarzeniami, do których miało dojść w nocy ze środy na czwartek.

Portal tvp.info podał, że na policję zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że została przez Jakuba B. zgwałcona. Zgodnie z tymi doniesieniami, mundurowi zabezpieczyli hotelowy monitoring, a na nagraniach ma być widoczny moment napaści seksualnej na kobietę i zaciągnięcia jej do pokoju.

Poszkodowana miała złożyć zawiadomienie w tej sprawie w prokuraturze, przy czym prok. Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, nie skomentował tych doniesień.

Czytaj więcej

Mimo wysokich zarobków i prestiżu nowej cyberpolicji brakuje ludzi i sukcesów

W reakcji na doniesienia mediów, władze Nowej Lewicy podjęły w trybie natychmiastowym decyzję o zawieszeniu Jakuba B. w partii. Komunikat w tej sprawie został opublikowany w mediach społecznościowych.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komisariatem Policji VIII w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-910, 47-83-53-070 lub z numerem alarmowym 112.