W treści uzasadnienia do projektu uchwały można przeczytać, że ”zaproponowane zapisy ograniczają dostępność do alkoholu sprzedawanego w sklepach w godzinach nocnych między godziną 23:00 a 6:00”. Jedenastu zakopiańskich radnych było "za", sześciu nie uczestniczyło w głosowaniu, a trzech wstrzymało się od głosu. Żaden z radnych nie był przeciwko uchwale - podaje RMF FM. 

Czytaj więcej

Zakopane: Radni pominęli przedszkola i szkoły, uchwała alkoholowa idzie do kosza

Jak dodano w uzasadnieniu, „zadaniem uchwały jest ograniczenie dostępności do alkoholu, zmniejszenie uciążliwości sklepów nocnych i całodobowych dla mieszkańców Miasta Zakopane, ograniczenie ilości interwencji wobec zakłócania porządku publicznego, spoczynku nocnego, zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych”.  

Burmistrz miasta, Leszek Dorula, powiedział, że władze „liczą na to, że uchwała pozwoli działać przedsiębiorcom, ale wprowadzi także ograniczenia, które pozytywnie wpłyną na komfort życia mieszkańców”. 

Czytaj więcej

Uchwała Rady Miasta Zakopanego odbiegała od jej projektu

Przewodniczący rady miasta ma 7 dni na przesłanie uchwały do publikacji, co oznacza, że w praktyce uchwała zacznie obowiązywać prawdopodobnie za około miesiąc.