Wielbłądy wyrzucone z konkursu piękności. Miały botoks

Dwanaście wielbłądów zostało zdyskwalifikowanych z konkursu piękności w Arabii Saudyjskiej. Organizatorzy konkursu odkryli, że zwierzętom wstrzyknięto botoks.

Aktualizacja: 23.01.2018 22:28 Publikacja: 23.01.2018 22:06

Wielbłądy wyrzucone z konkursu piękności. Miały botoks

Foto: AFP

Konkurs odbywa się na przedmieściach Rijadu, stolicy Arabii Saudyjskiej. Jury na podstawie wyglądu ocenia dziesiątki tysięcy wielbłądów. Konkurs jest częścią wielkiego, corocznego festiwalu.

Główny sędzia konkursu Fawzan al-Madi tłumaczy, że wielbłądy to symbol Arabii Saudyjskiej. Stąd pomysł na zorganizowanie festiwalu.

Suma nagród w konkursach wynosi około 57 milionów dolarów. Zgłoszono ponad 30 tysięcy wielbłądów. Część właścicieli konkursu piękności postanowiła poprawić wygląd swoich zwierząt. Wielbłądom wstrzykiwali botoks m.in. w wargi, usta i szczęki. Jury zdyskwalifikowało 12 wielbłądów.

W festiwalu wzięło udział około 300 tysięcy osób. Oprócz konkursu piękności, zorganizowano również wyścigi wielbłądów i aukcje z udziałem zwierząt.

Uczestnicy wydarzenia liczą na to, że organizatorzy będą karać tych właścicieli, którzy wstrzykują botoks swoim wielbłądom. Na taki krok zdecydowano się w przypadku osób podających sterydy wielbłądom startującym w wyścigach.

Za oszukiwanie podczas wyścigów, właściciel wielbłąda może otrzymać karę w wysokości 50 tysięcy Dirhamów (około 13 tysięcy dolarów).

 

 

Społeczeństwo
Wściekłość skrajnej lewicy w Lipsku
Społeczeństwo
Anglia: 30 osób dostanie równowartość 8,3 tys. zł miesięcznie za to, że są
Społeczeństwo
Australia: Matka, oskarżona o zabicie dzieci, ułaskawiona po 20 latach w więzieniu
Społeczeństwo
Utah: Biblia usunięta ze szkół za "wulgaryzmy i przemoc"
Społeczeństwo
Rodzice poszli na nabożeństwo, zostawili dziecko w samochodzie. Niemowlę zmarło z przegrzania
Społeczeństwo
Japonia: Zakaz zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci niekonstytucyjny