Do szpitala trafili 15 grudnia w ciężkim stanie. Grichka zmarł 29 grudnia, Igor sześć dni później. Nie byli zaszczepieni.

Bliźniacy urodzili się w 1949 roku we francuskim departamencie Gers (Occitaine) w rodzinie o arystokratycznych rosyjsko - austriackich korzeniach. Świetnie wykształceni, maturę zrobili przedterminowo, Grischka był absolwentem nauk politycznych i zdobył doktorat z matematyki, Igor - ukończył semiologię i uzyskał doktorat z fizyki teoretycznej. W latach 90-tych - zaczęli prace nad doktoratem z kosmologii. Opublikowali 20 książek.

W latach 80-tych prowadzili bardzo popularny we francuskiej telewizji program popularyzujący naukę "Temps X". Występowali w srebrzystych strojach kosmonautów, w dekoracjach imitujących statek kosmiczny. Poruszali tematy naukowe i paranaukowe, spekulowali na temat istnienia UFO i życia pozaziemskiego.

Na początku lat 2000 wybuchła "afera Bogdanoff": bracia zostali oskarżeni o wulgaryzację nauki i fałszerstwa naukowe, wietnamsko-amerykański astrofizyk oskarżył ich o plagiat swojej publikacji. Liczne procesy, wytaczane przeciwko braciom i przez nich samych, wywołały ogólnofrancuską debatę na temat publikacji i recenzji naukowych.

Podjęli kilka prób powrotu do telewizji, z mizernym skutkiem - ich programy paranaukowe z końca lat 2000 nie zyskały popularności. Próbowali swoich sił także w programach satyrycznych oraz w programie "Fort Boyard".

Na początku lat 2000 zaczęli eksperymentować z chirurgią plastyczną. Przystojni niegdyś bliźniacy zdecydowali na niezliczone kosztowne operacje plastyczne, łącznie z wszczepianiem implantów policzków i podbródków. Sami mówili, że chodzi im o upodobnienie się do istot pozaziemskich, znajomi twierdzili jednak, że bracia po prostu nie mogli pogodzić się ze starzeniem.

W grudniu jednocześnie zachorowali na COVID-19. Choroba miała ciężki przebieg, przebywali na OIOMie. Krótko po hospitalizacji w paryskim szpitalu George-Pompidou, 28 grudnia, zmarł Grischka, a sześć dni później - Igor. Nie byli zaszczepieni.