Dyrektor liceum w Inglewood, Debbie Tate, wydała w poniedziałek oświadczenie, w którym przeprasza liceum w Morningside za wynik spotkania między szkolnymi drużynami futbolowymi. Tate zapewniła, że dyrekcja szkoły będzie "pracować, by zapewnić, aby szkolny program futbolowy w przyszłości prezentował sportowego ducha".

- Wynik meczu był nie do zaakceptowania - oświadczyła Tate dodając, że przeprosił za niego również trener drużyny z Inglewood, Mil'Von James.

Wcześniej trener drużyny z Morningside, Brian Collins, w rozmowie z "Los Angeles Times" zarzucił rywalom, że przy stanie 59:0 po pierwszej kwarcie nie pozwolili na zakończenie spotkania. Jego zdaniem decyzja ta była "pozbawiona klasy".  

Czytaj więcej

Trener zwolniony za wynik 27:0. Wygrał za wysoko

Kalifornijska Federacja Międzyszkolna pozwala na zakończenie spotkania futbolowego przed czasem, jeśli różnica punktowa wynosi 35 lub więcej punktów po zakończeniu trzeciej kwarty. Wymaga to jednak zgody obu drużyn i sędziego.

Za wynik 106:0 przeprosił trener zwycięskiej drużyny z Inglewood, Mil'Von James

W sobotę Sekcja Południowa tej Federacji wydała oświadczenie potępiając przebieg spotkania zakończonego wynikiem 106:0 i podkreślając, że członkowie Federacji powinni zachowywać sportowego ducha.

"Federacja zdecydowanie potępia wyniki takie jak ten" - głosi oświadczenie.