Podczas porannej konferencji w tzw. białym miasteczku 2.0 w Warszawie pacjent, prawdopodobnie onkologiczny, próbował popełnić samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Konferencja została przerwana, a obecni na miejscu medycy podjęli reanimację.

Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Prawdopodobnie chciał zaprotestować przeciwko katastrofalnej sytuacji w ochronie zdrowia.

Jak informuje RMF FM, starszy mężczyzna to emerytowany wojskowy. Policjanci znaleźli przy nim dwie sztuki broni i list pożegnalny, w którym napisał, że jego działanie to protest przeciwko strajkowi medyków, który jego zdaniem jest polityczny.

PAP cytuje treść listu: "Oddałem życie jako protest przeciwko strajkowi służby zdrowia (bo jest polityczny przeciw Polsce PiS)!" Mężczyzna podpisał się po listem swoim imieniem i nazwiskiem. Podał również swoją datę urodzenia.

Czytaj więcej

Tragedia przed Kancelarią Premiera. Podczas protestu medyków, pacjent popełnił samobójstwo

W związku z porannym zdarzeniem, protestujący zdecydowali o rezygnacji z sobotniego programu "białego miasteczka 2.0".

Uczestnicy protestu chcą spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim. W rozstawionych namiotach przedstawiciele protestujących przedstawiają swe postulaty (m.in. wzrost wynagrodzeń i zmiany w systemie) oraz prowadzą panele edukacyjne.

Czytaj więcej

Konferencja Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno - Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia
Sondaż: Zdecydowana większość Polaków za podwyżkami dla medyków

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że ogólny koszt realizacji najważniejszych z punktu widzenia finansów postulatów protestujących medyków wiązałby się z kwotą dodatkowych 100 mld zł w przyszłym roku. Przekazał, że według postulatów minimalne wynagrodzenie lekarza specjalisty miałoby wynosić 17-18 tys. zł.

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły