Reklama

Wpadka Apple. FaceTime umożliwiał podsłuchiwanie

W komunikatorze FaceTime firmy Apple pojawił się poważny błąd, który pozwalał zadzwonić do kogoś i podsłuchiwać go przez mikrofon lub uzyskać dostęp do kamery wideo, nawet jeśli połączenie nie zostało odebrane.

Aktualizacja: 29.01.2019 12:20 Publikacja: 29.01.2019 12:00

Wpadka Apple. FaceTime umożliwiał podsłuchiwanie

Foto: AdobeStock

adm

Firma Apple wielokrotnie podkreślała, że jedną z najbardziej istotnych dla niej kwestii jest prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. W sieci pojawiły się jednak informacje na temat ogromnej wpadki Apple, która związana jest z ich komunikatorem FaceTime. Błąd miał pozwalać podsłuchiwać każdego użytkownika korzystającego z komunikatora. Co więcej, wystarczyło jedynie zadzwonić. Odebranie połączenia nie było niezbędne, aby FaceTime przekazywał komunikaty głosowe. 

Czytaj także: Gigant z Cupertino zaczyna szykować się na gorszy rok. Konsumenci są coraz mniej skłonni kupować nowe modele tylko dlatego, że Apple je wypuszcza

 

 

 

Reklama
Reklama

Problem pojawiał się, gdy uruchomiona została rozmowa grupowa. Dziura w systemie pozwoliła zadzwonić do dowolnego użytkownika systemu iOS, następnie dodać do rozmowy siebie samego, a po nawiązaniu połączenia konferencyjnego natychmiast uzyskiwało się dostęp do mikrofonu osoby, do której wykonane zostało połączenie. 

Błąd dotyczył urządzeń z systemem iOS 12.1 lub nowszym.

Apple dość szybko skomentowało sprawę. Firma poinformowała wszystkich użytkowników, że poważnie podchodzi do problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem. Na razie dostęp do komunikatora został wyłączony. „Użytkownicy mają problem z wyżej wymienioną usługą. Badamy ten problem i uaktualnimy stan, gdy będziemy dysponować dokładniejszymi informacjami” - poinformowała polska strona serwisowa. 

 

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Wisła wysycha. Padł jednocyfrowy rekord. Poziom wody spadnie nawet do 5 centymetrów
Społeczeństwo
Warszawa powinna ubiegać się o setki miliardów złotych reparacji wojennych? Apel do Trzaskowskiego
Społeczeństwo
Linia metra bez maszynistów? „Poddajemy to analizie”
Społeczeństwo
Kolejny pożar w Ząbkach. Przy tej samej ulicy, gdzie w lipcu ogień strawił górne piętra bloku
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama