Reklama

Solidarność: wolne w Trzech Króli do Trybunału Konstytucyjnego

Szef „S” Piotr Duda zaapelował do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by nim podpisze nowelizację ustawy ustanawiającej 6 stycznia – Święto Trzech Króli – dniem wolnym od pracy, skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego.

W jego opinii mimo wprowadzenia dodatkowego wolnego dnia w sumie pracownicy będą pracować dłużej.

Jak wyjaśniał rzecznik prasowy szefa związku Wojciech Gumułka, w liście do Komorowskiego przypomniano m. in., że nowelizacja kodeksu pracy znosi obowiązujący do tej pory zapis, że jeżeli jakieś święto przypada w sobotę, to pracodawca udziela dnia wolnego w innym terminie.

„S” zapewnia, że nie ma nic przeciw przywróceniu dnia wolnego w Trzech Króli, ale nie w taki sposób.

Prezydent zapowiedział, że zbada ustawę pod kątem zgodności z konstytucją. Nie wykluczył, że w razie wątpliwości skieruje ją do TK.

Reklama
Reklama

Zmiany w kodeksie pracy i w ustawie o dniach wolnych od pracy uchwalone w tym roku mają obowiązywać od początku 2011 r.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Jak zostać franczyzobiorcą McDonald’s?
Materiał Promocyjny
OTOMOTO rewolucjonizuje dodawanie ogłoszeń
pogoda
Początek wiosny pod znakiem deszczu i niskich temperatur. Kiedy pogoda się poprawi?
Społeczeństwo
Przystojny za wszelką cenę. Looksmaxxing – kontrowersyjny trend wśród mężczyzn
Społeczeństwo
Wojna na Bliskim Wschodzie. Polacy wskazali winnych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama