Reklama

Kobiety protestują przed siedzibą PiS

Przed warszawską siedzibą PiS przy ul. Nowogrodzkiej protestują działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Lokal partii jest ochraniany przez policję.

Publikacja: 26.07.2017 19:46

Kobiety protestują przed siedzibą PiS

Foto: PAP/Jakub Kamiński

Protesty kobiet odbywają się również przed lokalami PiS w innych miastach.

Ogólnopolski Strajk Kobiet protestuje przeciwko podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o ustroju sądów powszechnych. Działaczki wyrażają niezadowolenie z decyzji Dudy i pokazać, że wiedzą, "gdzie jest oś i źródło siły bezmyślnie niszczącej Polskę i przyrodzone prawa jej obywatelek i obywateli".

"Ręka, to nie człowiek.

Podpis, to nie koniec.

Trochę, to nie wszystko.

Reklama
Reklama

2 to nie 3".

Czuwamy i ostrzegamy. Jesteśmy tuż obok Was - ludzi, którzy w rekach trzymają zaufanie obywateli. Nie oddaliśmy go na zawsze - czytamy na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na Fb.

Organizatorki demonstracji przypominają wszystkim sprawującym w Polsce władzę, że "że to obywatelskie TAK zaprowadziło ich na posiadane obecnie pozycje. I obywatelskie NIE, może ich stamtąd wyprowadzić. Bo nas nie interesują półśrodki".

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Sondaż. Czy Niemcy rozliczyły się za zbrodnie wojenne? Polacy wyjątkowo zgodni
Społeczeństwo
Sondaż: Polskie wojska jako gwarancja bezpieczeństwa dla Ukrainy? Znamy zdanie Polaków
Społeczeństwo
Nagroda Giedroycia dla poety-żołnierza Serhija Żadana i prof. Krzysztofa Pomiana
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Społeczeństwo
Laudacja na cześć Serhija Żadana, laureata Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama