Reklama
Rozwiń

Zastrzelenie żubra w Niemczech. Nad Odrą stanął transparent "mordercy"

Naprzeciw miasteczka Lubusz w Niemczech, gdzie zastrzelono żubra, stanął transparent z napisem "mordercy".

Aktualizacja: 06.10.2017 16:18 Publikacja: 06.10.2017 16:03

Zastrzelenie żubra w Niemczech. Nad Odrą stanął transparent "mordercy"

Foto: Pixabay

W połowie września niemiecki portal rbb24 poinformował, że w okolicy miasta Lubusz na granicy niemiecko-polskiej mieszkańcy natknęli się na żubra. Zwierzę pochodziło z Polski i przepłynęło przez Odrę na niemieckie terytorium. 

Szef miejscowego urzędu do spraw porządku i bezpieczeństwa publicznego podjął decyzję o zastrzeleniu ważącego 900 kilogramów zwierzęcia. W jego opinii żubr stanowił zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Po opublikowaniu informacji, władze tłumaczyły się, że nie nie miały innej możliwości.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Społeczeństwo
Rząd poprawi flagę, orła i hymn. Ruszają prace w ministerstwie
Społeczeństwo
Prof. Tomasz Szarota: Postać Jana Karskiego może pomóc w porozumieniu Polaków
Społeczeństwo
Kolejna reakcja na zachowanie Brauna. „Wypowiedzi antysemickie, kłamliwe i uwłaczające”
Społeczeństwo
Film o Chopinie za 180 tys. zł. Ratusz chce promować Warszawę kompozytorem
Społeczeństwo
Tomasz Lipiński: Nie chcę siać paniki, ale powinniśmy się głęboko zastanowić
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama