Reklama

ABW zatrzymała Czeczena. Jest podejrzany o terroryzm

28 listopada zatrzymano obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej Alviego A. Mężczyzna podejrzany jest o popełnienie przestępstwa terrorystycznego.

Aktualizacja: 13.12.2018 11:09 Publikacja: 13.12.2018 11:02

ABW zatrzymała Czeczena. Jest podejrzany o terroryzm

Foto: ABW

Wspólne działanie w sprawie zatrzymania mężczyzny podjęli funkcjonariusze ABW i policji.

Jak informuje rzecznik prasowy ABW Stanisław Żaryn ze zgromadzonych materiałów wynika, że Alvi A. był członkiem organizacji terrorystycznych działających na terenie Turcji i Syrii.

Mężczyzna brał udział w działaniach militarnych na Bliskim Wschodzie w szeregach Państwa Islamskiego.

ABW zidentyfikowała podejrzanego jako członka grupy zajmującej się wsparciem logistycznym organizacji terrorystycznych. Zatrzymany Czeczen utrzymywał na terenie naszego kraju kontakty z innymi radykałami, z których kilku zostało już deportowanych do kraju pochodzenia.

Wobec zatrzymanego mężczyzny prowadzono również postępowanie przygotowawcze, w których miał on status podejrzanego w związku z zarzutem organizowania nielegalnej migracji.

Reklama
Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Służby
Dlaczego w Lubartowie ogłoszono alarm powietrzny? Wojewoda czeka na wyjaśnienia
Służby
Odmowa prezydenta Karola Nawrockiego. Nie przyznał orderów i odznaczeń w służbach specjalnych
Służby
Sondaż: Niejednoznaczna ocena działań państwa po dywersji na torach
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Służby
Kolejna wizyta funkcjonariuszy CBA w siedzibie fundacji Tadeusza Rydzyka
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama