„Oczekiwaliśmy, że rząd przyjmie nasze koncepcje organizacyjne i przedstawi propozycje naprawy systemu ochrony zdrowia.

Takie propozycje nie padły” - napisali przedstawiciele Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia (KPSOZ) w oświadczeniu wydanym po spotkaniu w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Ministerstwo nie przedstawiło również wyliczeń kosztów postulatów Komitetu.

Czytaj więcej

Miliard nie wystarczy nawet na czwartą falę

- Strona ministerialna przyszła na protest nieprzygotowana, licząc, że przekona nas kilkoma obietnicami - mówią nam przedstawiciele KPSOZ.„Zaproponowaliśmy ustalenie form spotkań oraz harmonogram prac, które zostały zaakceptowane przez obie strony” - informują członkowie KPSOZ, który - jak piszą - reprezentuje 600 tys. medyków i niemedyków oraz pacjentów.

Jak poinformowali, wyliczenia kosztów postulatów, przedstawionych na początku września, resort ma im dostarczyć przed kolejnym spotkaniem w czwartek. Protestujący przyznali, że na wyliczenia czekają już ponad tydzień. Mimo braku jakiegokolwiek rozstrzygnięcia, medycy cieszą się ze spotkania, które jest w ich ocenie pierwszym krokiem do wyjścia z impasu.

„Jesteśmy tym bardziej zdeterminowani do dalszych działań. Nadal deklarujemy pełną gotowość do rozmów i współpracy” - napisali.