Aktualizacja: 19.06.2015 07:20 Publikacja: 19.06.2015 07:02
Foto: www.sxc.hu
Rada miasta podjęła uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnego, bo deklarował, że mieszka na terenie tego miasta, choć w rzeczywistości tak nie było.
Były radny odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie. W skardze podniósł, że faktycznie w dniu wyborów był zameldowany w innej miejscowości. Na stałe mieszkał jednak w mieście, do którego rady został wybrany. WSA wydał wyrok korzystny dla niego. Zdaniem WSA w wyborach do rady gminy bierne prawo wyborcze posiada osoba, która mieszka na obszarze tej gminy. Przez „stałe zamieszkanie" rozumie się zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego pobytu. Kodeks wyborczy nie wiąże jednak stałego zamieszkania z zameldowaniem.
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Prokuratura ma już wyniki badań toksykologicznych Mieszka R., podejrzanego o bestialskie zabójstwo na Uniwersyte...
Wniosek o zmianę miejsca głosowania można składać już na 44 dni przed dniem wyborów, nie później jednak niż trze...
Rowerzysta, dojeżdżając do przejazdu rowerowego, nie ma pierwszeństwa. Zyskuje je dopiero, gdy znajdzie się już...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas