Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 02.01.2018 08:18 Publikacja: 02.01.2018 08:18
Foto: AdobeStock
- Zgodnie z ustawą samorządową, chcemy uregulować w uchwale w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami gminnymi warunki oddawania wszystkich nieruchomości w najem i dzierżawę bez przetargu. Uchwała ma m.in. ustalać warunki tych umów przy braku przetargu na okres do lat trzech. Czy będzie to właściwe rozwiązanie?
Merytoryczne ustosunkowanie się do podanej problematyki wymaga analizy przepisów ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami oraz ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Cennych wskazówek dostarcza również orzecznictwo sądów administracyjnych oraz organów nadzoru.
Każdy z małżonków może wydawać ze wspólnego majątku na swoje potrzeby, byle go nie trwonił – stwierdził Sąd Najw...
Resort infrastruktury przygotował projekt nowelizacji rozporządzenia o znakach i sygnałach drogowych. Co się zmi...
W czerwcu 2025 roku część seniorów otrzyma emeryturę wcześniej niż zwykle. Niektórzy z nich dostaną przelewy z Z...
W czerwcu niektórzy rodzice mogą otrzymać 800 plus nieco wcześniej niż wynika z harmonogramu. Jest też grupa, do...
Polski bank z wyróżnieniem w kategorii Metaverse. Międzynarodowe jury doceniło innowacyjną kampanię Pekao dla młodych klientów.
Rząd opublikował projekt deregulacji ustawy emerytalnej, który zmienia zasady wypłaty zasiłku pogrzebowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas