Budka: Ziobro obsadza KRS swoimi ludźmi

- Bezpośredni transfer sędziego WSA Tomasza Szmydta z delegacji w resorcie sprawiedliwości do Krajowej Rady Sądownictwa, gdzie objął stanowisko dyrektora wydziału prawnego to rzecz niesłychana i absolutnie niestosowna - uważa poseł Borys Budka. Twierdzi, że Zbigniew Ziobro "obsadza swoimi ludźmi każdą instytucję, a KRS stała się jedną z jego macek".

Aktualizacja: 05.09.2018 18:35 Publikacja: 05.09.2018 15:38

Borys Budka

Borys Budka

Foto: rp.pl

Jak ustalił Onet, funkcję dyrektora Wydziału Prawnego Biura Krajowej Rady Sądownictwa powierzono Tomaszowi Szmydtowi, który jest sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a od około roku przebywał na delegacji w Ministerstwie Sprawiedliwości. - Faktycznie, potwierdzam, że sędzia Szmydt został nowym szefem Wydziału Prawnego, wczoraj widziałem go w siedzibie rady - mówi Onetowi rzecznik KRS, sędzia Maciej Mitera.

Czytaj także: Iustitia do KRS: Czy sędziowie mogą liczyć na Państwa?

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Matura i egzamin ósmoklasisty
Egzamin 8-klasisty: język polski. Odpowiedzi eksperta WSiP
Matura i egzamin ósmoklasisty
Egzamin 8-klasisty: matematyka. Rozwiązania eksperta WSiP
Internet i prawo autorskie
Bruksela pozwała Polskę do TSUE. Jest szybka reakcja rządu Donalda Tuska
Prawo w Polsce
Jak zmienić miejsce głosowania w wyborach prezydenckich 2025?
Dobra osobiste
Karol Nawrocki pozwany za książkę, którą napisał jako Tadeusz Batyr