Afera w sądzie rejonowym. Prokuratura stawia 889 zarzutów

Barbarze P. - byłej kierownik sekretariatu Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim - przedstawiono 889 zarzutów dokonania oszustw na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł.

Publikacja: 09.10.2022 09:15

Afera w sądzie rejonowym. Prokuratura stawia 889 zarzutów

Foto: Fotorzepa / Krzysztof Skłodowski

Jak pisze portal tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl, główna podejrzana w sprawie, będąc pracownicą Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim, podrabiała i przerabiała dokumenty, których kopie opatrywała stosownymi pieczęciami i sporządzała polecenia wypłat nadpłaconych opłat sadowych, w których jako numery rachunków bankowych stron i pełnomocników stron, wpisywała numery rachunków należących do niej i osób jej najbliższych. Tak sporządzone dokumenty przedkładała do podpisu uprawnionym osobom, wprowadzając je w błąd, co do faktu zaistnienia podstawy do wypłaty zwrotu opłaty.

Podejrzana z popełniania tych przestępstw uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Większość środków przeznaczana była na spłaty kredytów zaciąganych w instytucjach pożyczkowych, bieżące wydatki i wypłaty w bankomatach. Cały proceder trwał od 2012 roku.

Oprócz Barbary P. zarzuty usłyszeli również członkowie jej rodziny Marek W., Karolina P. Mariusz P i Łukasz P. To głównie zarzuty pomocy w ukrywaniu środków pochodzących z przestępstwa.

Akt oskarżenia trafił do Sadu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim, ale jak zauważa lokalny portal nie wiadomo, czy tutaj ruszy proces, ponieważ oskarżona była pracownicą tego sądu.

Kobieta od dwóch lat przebywa w areszcie.

Czytaj więcej

Była kierownik sekretariatu sądu w Działdowie skazana na 5 lat więzienia
Prawo karne
Lex Tusk - co zawiera i dlaczego jest groźna
Praca, Emerytury i renty
Ważny komunikat ZUS. Chodzi o wypłaty z programu Rodzina 500+
Zadania
Decyzje o warunkach zabudowy mogą być wstrzymane na lata
Podatki
KSeF w Sejmie: E-faktury pójdą prosto do fiskusa
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Podatki
Pierwsze mieszkanie bez podatku, szóste z wyższym
ZUS
Chcesz zwrot składki zdrowotnej? Musisz zgłosić aktualny rachunek bankowy