Reklama

Sąd Najwyższy: 100-lecie utworzenia

Na uroczystości obchodów stulecia SN wiele mówiono o niezależności sądów, a także o tym, jak budować zaufanie społeczne do nich.

Aktualizacja: 28.09.2017 21:08 Publikacja: 28.09.2017 20:19

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego - prof. Małgorzata Gersdorf podczas uroczystości w ramach jubileusz

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego - prof. Małgorzata Gersdorf podczas uroczystości w ramach jubileuszu 100-lecia Sądu Najwyższego

Foto: PAP/Radek Pietruszka

Z okazji setnej rocznicy utworzenia Sądu Najwyższego 28 września na Zamku Królewskim w Warszawie zorganizowano uroczyste obchody.

– Choć słabo się to przebija do mediów, stulecie SN jest inauguracją świętowania stulecia polskiej niepodległości – powiedziała pierwsza prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Sądy i trybunały
Czy Trybunał Konstytucyjny będzie sam publikował swoje wyroki? Próba odblokowania TK
Prawo w Polsce
Czy można zagrodzić jezioro? Wody Polskie wyjaśniają
Konsumenci
Zawieszenie obowiązku spłaty rat z mocy prawa nie zawsze korzystne dla konsumenta
Prawo karne
Afera KPO. Prokuratura Europejska przejmie postępowanie w sprawie nieprawidłowości
Prawo drogowe
Będzie podwyżka opłat za badania techniczne aut. Wiceminister podał kwotę
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama