Reklama
Rozwiń

Sprawa sędziego Szmydta - sędziowie sądów administracyjnych chcą szybszego wyjaśnienia

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Sędziów Sądów Administracyjnych przyłączył się do stanowiska Kolegium Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w sprawie zintensyfikowania czynności wyjaśniających rzecznika dyscyplinarnego dotyczących działalności w mediach społecznościowych i środkach masowego przekazu sędziego Tomasza Szmydta.

Aktualizacja: 01.10.2019 11:37 Publikacja: 01.10.2019 10:45

Naczelny Sąd Administracyjny

Naczelny Sąd Administracyjny

Foto: Fotorzepa/Danuta Matłoch

Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Szmydt był dyrektorem wydziału prawnego Biura Krajowej Rady Sądownictwa, gdy media ujawniły aferę hejterską w ministerstwie sprawiedliwości. Jej główna bohaterka  "Mała Emi" miała prowadzić w internecie i innych mediach akcję szkalowania sędziów krytykujących tzw. dobrą zmianę w wymiarze sprawiedliwości. "Mała Emi" to  Emilia Szmydt, prywatnie żona sędziego Szmydta (są w trakcie rozwodu). Jak ujawniła, jej zleceniodawcami i współpracownikami w działalności hejterskiej mieli być sędziowie m.in. z MS i KRS.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono