- Pokazaliśmy młodych, zdolnych ludzi, którzy są doceniani za granicą i którzy powinni działać i być docenianymi w Polsce. Wystawa obfituje w projekty tych, którzy dopiero są na starcie, ale nie brakuje przykładów osób, które osiągnęły już wiele i są utożsamiane z prestiżowymi obiektami - opowiadają o swoim projekcie organizatorzy.
[link=http://www.rzeczpospolita.pl/pliki/kultura/design/design1.swf]Wirtualny spacer po wystawie (na całym ekranie)[/link]
[i]Sterowanie panoramą: klawisz Shift - zbliżanie, klawisz Ctrl - oddalanie, klawisz myszy - przesuwanie i obracanie[/i]
Przedmioty tworzone przez młodych dizajnerów są śmiałe i kolorowe. Definitywnie zrywają oni z peerelowskim kultem praktycyzmu. Przedmioty są nie tylko po to by ich używać, mają przede wszystkim zdobić nasze otoczenie. Twórcy wychodzą poza konwenanse. Dbają o to, żeby nasze domy przestały być szare i nudne. Ich projekty są niebanalne. Młodzi artyści eksperymentują, nie boją się łączyć materiałów, które z pozoru nie pasują do siebie. Odważne rozwiązania dają ciekawe efekty.
Na wystawie swoje prace zaprezentowali: Jarosław Bełza, Maciej Karpiak, Jolanta Rudzka - Habisiak, Jeremi Nagrabecki oraz grupy projektowe: Aze Design (Anna Kotowicz - Puszkarewicz, Artur Puszkarewicz), Emandes (Małgorzata Ratajczak, Sebastian Szlabs), puff - buff design (Anna Siedlecka, Radek Achramowicz), Malafor (Agata Kulik - Pomorska, Paweł Pomorski), Refre (Agata Hasiak, Krzysztof Seyfried), Kafti Design (Monika Brauntsch, Sonia Słaboń), Biuro Kreacja (Sylwia Kowalczyk - Gajda, Dorota Terlecka), Lapolka (Marta Białecka, Anna Piwowar).