Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Bliska Wola – jak przyjęło się określać tereny tej dzielnicy leżące w sąsiedztwie Śródmieścia, będące faktycznym przedłużeniem biznesowego centrum miasta – to jedna z najmodniejszych lokalizacji w Warszawie. To tutaj śródmiejski charakter spotyka się z klimatycznymi miejscami przesiąkniętymi historią miasta. Całości tego unikatowego miejsca dopełnia doskonała dostępność środków transportu publicznego – na czele z metrem, tramwajami i autobusami.

Nowe oblicze miasta

Dzięki licznym inwestycjom obszar ten w ostatnich latach zyskał całkowicie nowe oblicze. Wystarczy wymienić wieżowce, które wyrosły w okolicach ul. Żelaznej, Chłodnej czy wokół Ronda Daszyńskiego. To właśnie w tej okolicy znajdują się m.in. Platinum Towers, hotel Hilton, Warsaw Spire, kompleks Generation Park, Warsaw Unit czy The Warsaw Hub.

To tutaj położone są tętniące życiem Browary Warszawskie i Fabryka Norblina, pełne kawiarni, restauracji i przestrzeni kulturalnych, a także klimatyczny Plac Europejski.

Również tu znajduje się budynek, który znany był pod nazwą Pekao Tower lub Gmach im. Mariana Kantona. Jest on zlokalizowany między stacjami metra Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ, w najbardziej aktywnym rejonie biurowym w Warszawie pod względem nowych inwestycji.

Wieżowiec przy ul. Grzybowskiej 53/57 to dla Banku Pekao S.A. ponad 30 lat historii. Przez lata służył jako siedziba główna banku i wpisał się w historię bankowości w Polsce.

Unikalna okazja inwestycyjna

Budynek został zaprojektowany przez związanego z Polską chorwackiego architekta Miljenko Dumenčica. Powstał w 1993 roku. Jest położony na działce o powierzchni 2 488 mkw. Ma 85 m wysokości i ok. 20 tys. mkw. powierzchni.

Główne wejście do wieżowca znajduje się od strony ulicy Grzybowskiej. Na kondygnacjach podziemnych mieści się infrastruktura techniczna i miejsca parkingowe. Na parterze jest hol główny wraz z recepcją, pomieszczenia dawnego oddziału banku oraz powierzchnia biurowa i techniczna. Pozostała część budynku pełniła głównie funkcje biurowe.

Ostatnio zapadła decyzja o sprzedaży wieżowca. Ze względu na miejsce jest to prawdziwie unikalna okazja dla inwestorów chcących wzbogacić swój portfel nieruchomości o prestiżową lokalizację.

Budynek mieści się w samym sercu biznesowego centrum Warszawy. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Żelaznej nieruchomość położona jest na terenach zabudowy usługowej.

Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.