Dominika Kulczyk sprzedała luksusowym domu w Londynie królowi szczepionek

Dominika Kulczyk sprzedała luksusową rezydencję w Londynie „królowi szczepionek”. Kupiła ja w 2020 roku za 57,5 mln funtów, czyli 295,5 mln złotych. To najwyższa transakcja sprzedaży domu w Londynie w tym roku.

Publikacja: 14.12.2023 07:51

Dominika Kulczyk sprzedała luksusową rezydencję w Londynie

Dominika Kulczyk sprzedała luksusową rezydencję w Londynie

Foto: PAP/Piotr Nowak

Brytyjski dziennik "Daily Telegraph" informuje o rekordowej transakcji na londyńskim rynku nieruchomości. Dyrektor generalny Serum Institute, Adar Poonawalla, kupił najdroższą rezydencję w Londynie od polskiej milionerki. Hinduski miliarder dotychczas wynajmował posiadłość od Polki. Płacił za wynajem 50 tysięcy funtów tygodniowo.

Posiadłość znajduje się w dzielnicy Knightsbridge. Dom, który znajduje się niedaleko Hyde Parku, ma ponad 2,3 tys. metrów kwadratowych, a na terenie posiadłości jest też niewielki dom dla gości.

Czytaj więcej

Morawiecki: Zleciłem zakup domu Marii Skłodowskiej-Curie pod Paryżem

Dominika Kulczyk zarobiła majątek na posiadłości w Londynie

Transakcja zakupu stuletniego Aberconway House w pobliżu Hyde Parku przez indyjskiego inwestora i dyrektora generalnego Serum Institute of India jest największą w tym roku i drugą w historii najdroższą transakcją w Londynie. Adar Poonawalla zapłacił za posiadłość 138 mln funtów, czyli około 693 mln zł. To oznacza, że Dominika Kulczyk , o której brytyjska prasa pisze "córka najbogatszego Polaka", zarobiła na nim 80,5 mln funtów (niespełna 402 mln złotych).

Jednak rekord transakcji na rynku londyńskich nieruchomości wciąż należy do pałacyku Rutland Gate 2-8a w Knightsbridge, który został sprzedany za 210 mln funtów w 2020 roku.

Czytaj więcej

Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie. Zapłaciła 295 mln zł

Adar C. Poonawalla to prezes indyjskiej firmy produkującej szczepionki - Serum Institute od India Ltd. Jest największe na świecie przedsiębiorstwo produkujące szczepionki. Wśród preparatów, które produkuje w różnych fabrykach i laboratoriach na świecie, są m.in. szczepionki przeciwko koronawirusowi, tężcowi oraz błonicy.

Rodzina Poonawalla jest szósta pod względem wartości majątku w Indiach. Według brytyjskiego dziennika” The Telegraph” jej majątek jest szacowany na 16,8 mld dolarów amerykańskich.

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu