Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 07:34 Publikacja: 30.11.2022 18:09
Roman Abramowicz
Foto: Bloomberg
Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz wynajął nadmorską rezydencję nad cieśniną Bosfor w Stambule za 50 tys. dolarów miesięcznie. Serwis informacyjny Ekonomim poinformował, że rosyjski miliarder wybrał rezydencję Feyyaz Tokar Mansion na swoją siedzibę, powołując się na Ulviego Ozcana, prezesa Stambulskiego Klubu Maklerów Nieruchomości (ISTEB). Abramowicz jest jednym z wielu rosyjskich oligarchów rzekomo powiązanych z najbliższym kręgiem prezydenta Władimira Putina, którzy zostali dodani do czarnej listy UE i których jachty i inne luksusowe aktywa zostały przejęte przez rządy UE po inwazji Moskwy na Ukrainę. W marcu superjacht należący do miliardera zacumował na miesiąc w tureckim porcie. Solaris o wartości 600 milionów dolarów opuścił port Bodrum Cruise w kwietniu po tym, jak londyńska firma obsługująca terminal została zmuszona do wstrzymania obsługi.
Październikowy wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe okazał się chwilowy. Statystyki wróciły do tego, co widzieliśmy wcześniej. Popyt na pożyczki może się dalej schładzać w oczekiwaniu na spadek cen mieszkań.
Zdaniem Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz, wbrew stanowisku urzędu, są przesłanki do skontrolowania branży.
Zarzuty nie dotyczyły kluczowych kwestii śledztwa: podejrzenia działania na szkodę nabywców mieszkań i inwestorów. Będzie zażalenie na zatrzymanie.
Padł nowy rekord średniej wartości udzielonej pożyczki. Kredyty zaciągają dobrze zarabiający, na droższe mieszkania.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Śledztwo dotyczy podejrzenia działania na szkodę nabywców mieszkań oraz inwestorów. Policja weszła do biur spółki.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
ABC News i jej czołowy prezenter George Stephanopoulos zawarli ugodę z Donaldem Trumpem w sprawie o zniesławienie. Stacja wpłaci 15 milionów dolarów na rzecz fundacji prezydenta-elekta oraz pokryje koszty jego prawników.
Ponad 250 tysięcy firm, zatrudniających ponad 6 milionów ludzi, wypracowuje dzięki turystyce 11 procent PKB Niemiec. Domagają się uwagi polityków i realizowania ich postulatów.
15 miliardów euro wydali w tym roku Niemcy na wycieczki zorganizowane. To rekordowa wartość. Ale nie wszystkie wartości napawają optymizmem touroperatorów.
Decyzją władz wojskowych Ukrainy generał Ołeksandr Łucenko został odwołany ze stanowiska dowódcy operacyjno-taktycznej grupy „Donieck”. Decyzja została podjęta na tle szybkich postępów wojsk rosyjskich na kierunku pokrowskim w obwodzie donieckim.
Czy prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien zostać ukarany w związku z incydentem, do którego doszło podczas miesięcznicy smoleńskiej? Opublikowane wyniki sondażu na ten temat wskazują, że Polacy są w tej sprawie podzieleni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas