Poseł PO mówił o taśmach PSL:
Gdy dowiedziałem się o całej sprawie, to poczułem się zażenowany i zgorszony. Takich sytuacji nie powinno być. To jest problem PSLu, z którego musi się wytłumaczyć i mam nadzieję, że się wytłumaczy i tę sprawę wyczyści.
Zapytany czy minister Kalemba to polityk z jego bajki, odpowiedział:
Polityka, to w ogóle nie jest kwestia bajek i fantazji, tylko raczej realności i możliwości realizacji programu. Teraz, to jest mój kolega z rządu i ja muszę to zaakceptować. To jest suwerenna decyzja PSL-u i oni biorą pełną odpowiedzialność za każdego ze swoich polityków, tak jak PO bierze odpowiedzialność za swoich ministrów.
Nowak skomentował również sprawę syna ministra Kalemby, nazywając tę sytuację niezręczną:
Wicepremier Pawlak zapewniając premiera Tuska o tym, że syn ministra zrezygnuje z pracy nadwyrężył trochę zaufanie premiera. Pawlak powiedział Tuskowi, że ma informacje, że syn pana ministra Kalemby zrezygnuje. Nie zrezygnował. Ale zachowajmy pewną miarę - jeśli zostaną zachowane pewne reguły gry i nie będzie wpływania, awansowania syna ministra Kalemby w trakcie gdy jest ministrem rolnictwa, to uważam, że jest to do zaakceptowania.