Aktualizacja: 18.02.2015 20:22 Publikacja: 18.02.2015 19:21
Jarosław Giziński
Foto: Fotorzepa/Waldemar Kompala
W Budapeszcie niespodzianki nie było. Podpisano pięć umów węgiersko-rosyjskich, z których żadna nie była szczególnie ważna. Najważniejsze było oczywiście to, że Władimir Putin otrzymał w stolicy państwa członkowskiego UE i NATO mównicę, z której mógł gromić Ukraińców i stawiać warunki. Tego właśnie potrzebował – jak wyliczyli węgierscy dziennikarze, wyluzowany i zadowolony Putin mówił dwa razy dłużej niż Orbán.
Węgierski premier został z piętnem polityka łamiącego zarówno własne zasady sprzed lat, jak i słabą jedność regionu. Podczas pierwszej wizyty po wygranych wyborach mówił u boku Donalda Tuska w Warszawie o konieczności utrzymania wspólnej strategii energetycznej Europy Środkowej. Dzisiaj znów przybywa do Warszawy i ciekawe, jak tym razem wytłumaczy Ewie Kopacz rozbieżności między ową deklaracją i faktycznym energetycznym uzależnieniem się Węgier od Rosji. A także to, że jakoby nie będzie to miało żadnego wpływu na politykę Budapesztu.
Prezydent i rząd gwarantują premierowi Izraela, oskarżonemu przez Międzynarodowy Trybunał Karny o zbrodnie przeciw ludzkości, nietykalność, żeby mógł uczcić w Polsce wyzwolenie Auschwitz-Birkenau, miejsca ludobójstwa. Sytuacja jest niedopuszczalna na wielu poziomach.
Prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk jednym głosem w sprawie immunitetu dla Beniamina Netanjahu podczas obchodów wyzwolenia Auschwitz w obliczu jurysdykcji MTK. Majstersztyk dyplomacji czy ryzykowna gra na arenie międzynarodowej?
Karol Nawrocki rozpoczął kolejną fazę kampanii i chce się przedstawić jako kandydat prawicowy, atrakcyjny również dla elektoratu Konfederacji. Zapowiada walkę o wyborców na prawo od PiS i uderza w Rafała Trzaskowskiego, obwiniając go za błędy rządu Donalda Tuska.
Polska powinna dążyć do spełnienia kryteriów konwergencji i przyjęcia euro. Ale górę bierze polityka: jak tutaj podejmować działania wyraźnie wbrew opinii publicznej, które na dodatek mogłyby być społecznie dotkliwe, a na końcu i tak spełzłyby na niczym ze względu na niemożność zmiany konstytucji?
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Urodził się w Tupelo 8 stycznia 1935 roku, dokładnie 90 lat temu. Umarł jako wrak człowieka, choć wciąż wielki artysta, w 1977 roku. Odszedł do gwiazd i świeci nieustannie. Czy kiedyś przestanie?
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Poza potencjałem morskim NATO powinno wzmacniać również potencjał lądowy w rejonie Bałtyku – ocenił gen. Waldemar Skrzypczak, proponując wysłanie polskich żołnierzy na Gotlandię.
- Porozumienie Ukrainy z Wielką Brytanią nie ma dla nas większego znaczenia - oświadczyła rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Maria Zacharowa, komentując podpisanie przez Londyn i Kijów umowy o stuletnim partnerstwie.
Eksport rosyjskiego węgla jest najmniejszy od 6 lat. To zasługa sankcji Zachodu i problemów rosyjskich kolei. W tym roku rosyjskie kopalnie oligarchów jeszcze zmniejszą wydobycie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosja oskarża USA i Wielką Brytanię o doradzanie Ukrainie ataków na infrastrukturę gazociągu Turkish Stream.
Annalena Baerbock, polityk niemieckich Zielonych, w rozmowie z „Politico” skrytykowała własny rząd za brak zdecydowania w sprawie pomocy dla Ukrainy. Niemcy czekają w lutym przedterminowe wybory parlamentarne.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosjanie twierdzą, że uszkodzili infrastrukturę naziemną największego podziemnego magazynu gazu na Ukrainie.
USA zaostrzą sankcje wobec rosyjskich firm naftowych, aby wpłynąć na decyzję Moskwy o zakończeniu agresji na Ukrainę i przystąpieniu do rozmów pokojowych.
Podczas konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim premier Donald Tusk ujawnił informacje o rosyjskim zagrożeniu dla światowego lotnictwa. I raczej nie chodziło mu o groźbę zestrzelenie samolotów, przed czym ostrzega EASA.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas