Czołówki dzisiejszych gazet znacznie się od siebie różnią. O ile „Rzeczpospolita” informuje obszernie o tym, co działo się na konferencji bezpieczeństwa w Monachium i groźbach Kremla o nowej zimnej wojnie, to „Gazeta Wyborcza” głosi, że rząd przygotowuje cięcia dla górników, a „Dziennik Gazeta Prawna” informuje o tym, że fiskus może egzekwować należności podatkowe nawet bez ostatecznej decyzji, w sytuacji gdy zbliża się termin przedawnienia.

O historycznym  spotkaniu papieża Franciszka z patriarchą Cyrylem na pierwszych stronach omawianych gazet nie ma śladu. Relacje na ten temat znajdują się na dalszych stronach. W ”Rzeczpospolitej ” jest obszerny tekst Tomasza P. Terlikowskiego „Putin bierze wszystko” o tym, że Stolica Apostolska nie ma z tego spotkania żadnych korzyści, przynajmniej z punktu widzenia polityki zagranicznej.

”Gazeta Wyborcza” obszernie informuje także o liście senatorów USA, krytykujących PiS. Jest i cała lista zagranicznych instytucji i organizacji, których niepokoją działania obecnego rządu. 

Jest też sprawa sędziego Łączewskiego w materiale „Prowokacją w sędziego Łączewskiego” i pytanie, które zadaje gazeta: "Czy chodzi o skompromitowanie sędziego i całego wymiaru sprawiedliwości?”

”GW” pisze także obszernie o kompanii wyborczej w USA w kontekście śmierci sędziego Sądu Najwyższego USA Antonina Scalli, co ma dalekie paralele do sytuacji z obsadą sędziów Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

Najciekawszy chyba tekst w „GW” dotyczy afery Seppa Blattera i jest wywiad z dobrym znajomym prezesa FIFA, jakim jest Michał Listkiewicz.

”Rzeczpospolita” poświęca sporo miejsca kulisom dymisji komendanta głównego policji Zbigniewa Maja. Wszystko wskazuje na to, że to on inspirował doniesienia o inwigilacji dziennikarzy za rządów PO, pragnąc przypodobać się nowej władzy - pisze Andrzej Stankiewicz.

Na stronach ekonomicznych „Rzeczpospolitej” o tym, że sądy okazały się nieprzygotowane na tak dużą liczbę wniosków o upadłość konsumencką. Jedynie w styczniu było 138 takich wniosków.

W tekście „Uber połączy miasta w Polsce”, ”Rz” informuje, że Uber zamierza wozić pasażerów na trasach pomiędzy miastami. Na początek połączenie takie amerykańska firma zamierza uruchomić pomiędzy Warszawą a Łodzią, jeszcze przed wakacjami.

”Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się do wprowadzenia obowiązku szczepienia wszystkich dzieci na pneumokoki. Prawdopodobnie od przyszłego roku.

”Newsweek ” pisze o tym, jak Polacy kpią z władzy w artykule: „ Kaczyzm obśmiany”. Humor ma być skutecznym lekarstwem na rządy PiS.

W materiale „Dwójka ze sternikiem” jest natomiast o relacjach w trójkącie: pani premier, prezydent Duda i Jarosław Kaczyński. ”Newsweek” nie ma wątpliwości, że „Duda i Szydło są na pasku prezesa”. 

Nie zabrakło w tygodniku dyskusji na temat odebrania orderu Janowi Tomaszowi Grossowi. Jest z nim wywiad zatytułowany: ”Mam alergię na endeków".

”Wprost” chwali się wywiadem z prezydentem Dudą pt: ”Widzę próbę zablokowania dobrych zmian”. Prezydent twierdzi też, że pewne sprawy dotyczące Rosji trzeba nazwać po imieniu, ale i dążyć do dialogu z Moskwą. Pozostaje pytanie jak to zrobić.

Jest też w tygodniku zdumiewająco lakoniczna analiza "100 dni Beaty Szydło”, z której niewiele wynika.

W ”Do Rzeczy” czytamy, że rezygnacja Ryszarda Bugaja z udziału w prezydenckiej Radzie Narodowej jest ”gorzką pigułką dla Dudy”.

Jest też nowe zdjęcie atrakcyjnej dziennikarki Kamili Baranowskiej wraz z jej rubryką: ”Na próżno” oraz wywiad z Pawłem Kukizem. W tekście: ”Alfabet wściekłych profesorów” Rafał A. Ziemkiewicz prezentuje wielu znanych profesorów biorących czynny udział w życiu społecznym i politycznym nazywając ich ”wrzeszczącymi, niestroniącymi od obelg i zamiłowaniem posuwających się do publicznego zniesławiania i poniżania rzeczywistych czy urojonych wrogów”.

Z kolei prof . Ryszard Legutko w wywiadzie zatytułowanym: ”Euroentuzjaści szkodzą Unii” mówi, że instytucje europejskie oczekują od Polski jednego, a mianowicie posłuszeństwa.