Przemysław Wipler: Polityka rządu jest polityką alkoholika, który żył na kreskę

Poseł PiS Przemysław Wipler w rozmowie z Piotrem Gursztynem w Radiu dla Ciebie w dość zaskakujący sposób skomentował działalność rządu

Publikacja: 16.02.2012 15:37

Przemysław Wipler: Polityka rządu jest polityką alkoholika, który żył na kreskę

Foto: W Sieci Opinii

Na temat reformy emerytalnej:

Uważamy, że w tak ważnej sprawie jak zmiana systemu emerytalnego potrzebne jest referendum. Polacy mają prawo czuć się oszukani. W demokracji jest coś takiego, jak kampania wyborcza - poruszano różne tematy, ale nikt nie mówił o wydłużeniu wieku emerytalnego do 67. roku życia. My traktujemy to jako oszustwo wyborcze. 

Rząd musi odnowić swój mandat społeczny, mandat poparcia dla tego typu zmian reform - nie po to Polacy wybierali Platformę Obywatelską i PSL na drugą kadencję, żeby prowadzili takie działania. Polacy są bardzo pracowitym narodem - teraz nie mówimy o wydłużeniu okresu pracy, tylko o wydłużeniu okresu nie posiadania pracy i czasu, w którym problemem jest utrzymanie zatrudnienia i prowadzenia aktywnego życia zawodowego.

Wiemy, że w przypadku pracy do 67. roku życia, w olbrzymiej większości wykonywanych przez Polaków zawodów, przynajmniej raz w roku trzeba się będzie głęboko przebranżowić. Rząd z jednej strony planuje wydłużenie wieku emerytalnego, a z drugiej zabiera Polakom pracę, podnosząc składkę rentową i wypychając ich na bezrobocie.

Według Wiplera w demokracji nie przeprowadza się zmian, do których nie ma się mandatu społecznego:

Jaki sens ma demokracja, jeśli fundamentalne decyzje są realizowane wbrew woli większości wyborców. Zastanawiam się, jaka jest motywacja premiera - ZUS nie zbankrutuje ani dziś, ani za rok, ani za 4 lata. Polityka rządu jest polityką alkoholika, który żył na kreskę, a później jest gotowy wyrywać miedź z kabli pod napięciem, by poskładać budżet i mieć na kolejną butelkę.

Rząd żyje na kreskę, ale to my będziemy musieli spłacać to zadłużenie.

Publicystyka
Estera Flieger: Dlaczego rezygnujemy z własnej opowieści o II wojnie światowej?
Publicystyka
Ks. Robert Nęcek: A może papież z Holandii?
Publicystyka
Frekwencyjna ściema. Młotkowanie niegłosujących ma charakter klasistowski
Publicystyka
Zuzanna Dąbrowska: Mieszkanie Nawrockiego, czyli zemsta sztabowców
Publicystyka
Marius Dragomir: Wszyscy wrogowie Viktora Orbána
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem