Polska jest państwem prawa, więc jeśli związkowcy prawa łamać nie będą, to włos z głosy nie powinien im spaść. (...) Ta wielka impreza będzie miała szanse powodzenia w warunkach spokoju i nieprzypadkowo w swoim apelu pan prezydent nawiązał do starożytnej idei pokoju olimpijskiego, czy średniowiecznej idei pokoju bożego, który zarządzano na czas ważnych wydarzeń nawet w czasie największych konfliktów.
Czy Euro 2012 miałoby być taką chwilą wytchnienia dla rządu?
Po pierwsze te demonstracje mogłyby się obrócić przeciwko protestującym. Miliony Polaków będą zainteresowane meczami i wielką fiestą, a próba nałożenia na to wydarzenie protestu, nawet bardzo uzasadnionego, może spowodować pewien odruch społecznej niechęci. Każdy jednak postępuje tak, jak podpowiada mu jego własny rozum.
Nałęcz mówi także o apelu prezydenta w sprawie Ukrainy:
To był apel, który wiąże się z konsekwentną postawą proukraińską prezydenta Komorowskiego. Kontynuuje on w ten sposób politykę wyznaczoną jeszcze w czasach Jerzego Giedroycia, czyli widzi ścisły związek między wolnością, demokracją i niepodległością w Polsce i na Ukrainie. Prezydent jest mocno zaangażowany we wspieranie proeuropejskiego kursu Ukrainy, a przecież widać ciemne chmury zbierające się nad tą sprawą. (...) Pan prezydent zdecydowanie przeciwstawia się apelom o bojkot, czy wręcz o odebranie mistrzostw Ukrainie. Tego typu apele, żeby zniszczyć, do tej pory największą europejską imprezę w tym kraju, po prostu odpychają wielu Ukraińców od drogi ku Europie.