Reklama

Śmierć w Hadze

Zgon Zdravko Tolimira w więziennej celi trybunału haskiego, w nocy z poniedziałku na wtorek, był 12 zgonem wśród osadzonych w Scheveningen.

Aktualizacja: 10.02.2016 22:26 Publikacja: 10.02.2016 22:15

Zdravko Tolimir (na zdjęciu po prawej)

Zdravko Tolimir (na zdjęciu po prawej)

Foto: AFP

Tolimir, były serbski generał zmarł w wieku 67 lat. Zgodnie z komunikatem prasowym MTK, średni wiek obecnie zatrzymanych w związku zarzutami popełnienia zbrodni wojennych, wynosi 63 lata i jest dwukrotnie wyższy od średniej w europejskich więzieniach.

W komunikacie mowa także o zdrowotnych problemach osadzonych. MTK zwraca uwagę przede wszystkim na choroby wieku starczego, cukrzycę i choroby układu krążenia. Ratko Mladić został przywołany jako przykład cierpiącego w zasadzie na wszystkie wymienione powyżej schorzenia.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Przestępczość
Francja: Lekarz truł pacjentów, by móc ich ratować. Rusza proces
Przestępczość
„Tak, zabiłem”. Domniemany zabójca Andrija Parubija ujawnia motywy zbrodni
Przestępczość
Zabójstwo Andrija Parubija: Zatrzymano podejrzanego, złożył już pierwsze zeznania
Przestępczość
We Lwowie zastrzelono byłego przewodniczącego ukraińskiego parlamentu
Przestępczość
Strzelanina w Minneapolis. Napastnik strzelał do dzieci w kościele
Reklama
Reklama