Reklama
Rozwiń
Reklama

Policjant nie wykonał rozkazu z powodu piątku

Szwedzki policjant został został ukarany 25-procentowym obniżeniem wynagrodzenia za pięć kolejnych dni roboczych, ponieważ nie wykonał polecenia zwierzchnika tłumacząc, iż za godzinę kończy służbę i nie zamierza pracować po godzinach - informują szwedzkie media.

Aktualizacja: 11.02.2016 22:17 Publikacja: 11.02.2016 22:03

Policjant nie wykonał rozkazu z powodu piątku

Foto: 123RF

Incydent miał miejsce ponad rok temu na jednej ze szwedzkich dróg szybkiego ruchu. W okolicach Ljungby policyjny patrol zatrzymał ciężarówkę, która - jak się okazało - przewoziła zbyt duży ładunek. Kierowca został za to ukarany mandatem.

Po dokładniejszym skontrolowaniu pojazdu okazało się, że kierowca przewozi w ciężarówce alkohol - w tym m.in. 300 litrów wina. Policjant z drogówki poinformował o tym oficera dyżurnego, który nakazał wszczęcie postępowania w związku z podejrzeniem przemytu alkoholu. Kiedy jednak policjant usłyszał, że ma zarekwirować ładunek i przywieźć podejrzanego na komendę, gdzie ten miałby zostać przesłuchany, odpowiedział: "Mamy właśnie piątkowe popołudnie, za półtorej godziny kończę zmianę i nie zamierzam pracować po godzinach". Z tego powodu nie wykonał polecenia.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Przestępczość
Pieniądze, szantaż, pobudki ideologiczne i ofiary Telegrama. Dlaczego za aktami dywersji stoją obywatele Ukrainy
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Przestępczość
Demokraci ujawniają maile Epsteina. Czy pogrążą Donalda Trumpa?
Przestępczość
Belgia. Czy to już narkopaństwo?
Przestępczość
Pielęgniarz skazany za zamordowanie 10 pacjentów. Chciał mieć mniej pracy
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Przestępczość
Piraci zaatakowali tankowiec u wybrzeży Somalii. Weszli na pokład
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama