Reklama

USA: 28-latka, która zabijała w szkole, kupiła legalnie siedem sztuk broni

Była uczennica chrześcijańskiej szkoły w Nashville, która w poniedziałek zabiła troje 9-latków i trzech pracowników szkoły, zanim zginęła z rąk policjantów, znajdowała się pod opieką lekarza z powodu "zaburzeń emocjonalnych" - wynika z informacji lokalnej policji. Jednocześnie Audrey Elizabeth Hale legalnie nabyła broń, z której strzelała w budynku szkoły.

Publikacja: 29.03.2023 05:36

Kadr z nagrania z monitoringu, na którym widać sprawczynię strzelaniny

Kadr z nagrania z monitoringu, na którym widać sprawczynię strzelaniny

Foto: AFP

arb

Policja z Nashville podała w środę nowe informacje o Audrey Elizabeth Hale, 28-letniej byłej uczennicy szkoły w Nashville, która w poniedziałek wtargnęła do budynku szkoły uzbrojona w dwa karabiny półautomatyczne i pistolet.

Władze nadal starają się ustalić motyw działania Hale. Śledczy analizują notatki i inne dowody pozostawione przez sprawczynię masakry.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Przestępczość
Wielka kradzież w Paryżu. Luwr okazał się bezbronny
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Przestępczość
Włamanie do Luwru. Wiadomo, co ukradli złodzieje
Przestępczość
Donald Trump informuje o ataku na łódź „narkotykowych terrorystów”. Wenezuela ma wątpliwości
Przestępczość
Atak w synagodze w Manchesterze. Trzy osoby nie żyją, w tym napastnik
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Przestępczość
Eksplozje, strzały, pożar i ciało na ulicy Monachium. Policja ewakuowała ludzi z terenu Oktoberfestu
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama