- Zidentyfikowaliśmy incydent z zakresu cyberbezpieczeństwa... Jest wysyłany sygnał, który blokuje nasz system, komputery, nie możemy nawet obsłużyć parlamentarzystów w kafejce - powiedział Kollar dziennikarzom.

Komisja Europejska zaproponowała w ubiegłym tygodniu wzmocnienie środków ochrony infrastruktury krytycznej

- Nie będziemy dziś głosować... Musimy znaleźć gdzie zostaliśmy zaatakowani i czy mamy do czynienia z poważną awarią - dodał.

Słowackie media informują, że w czasie trwającej sesji parlamentu na agendzie znajduje się 75 ustaw.

Parlament zbierze się ponownie 8 listopada.

Czytaj więcej

Atak na stronę Senatu. Dzień wcześniej Senat uznał władze Rosji za terrorystów

Reuters zauważa, że do ataku hakerskiego doszło w czwartek również na polski parlament - przez pewien czas nie działała strona Senatu, który dzień wcześniej przyjął uchwałę uznającą reżim rosyjski za terrorystyczny.

Komisja Europejska zaproponowała w ubiegłym tygodniu wzmocnienie środków ochrony infrastruktury krytycznej, w tym sieci cyfrowych i energetycznych w czasie gdy UE pomaga Ukrainie chronić się przed rosyjską inwazją.