Informację o zatrzymaniu G. przez Centralne Biuro Śledcze Policji podał portal „Gazety Lubuskiej”.

„Zatrzymanie ma związek z sprawą dotyczącą możliwych przestępstw podatkowych na milionowe kwoty (ma chodzić o wyłudzanie VAT-u). Udało się nam też ustalić, że prezes G. został zatrzymany na terenie południowej Polski. Do czwartku 9 czerwca ma zostać podjęta decyzja o ewentualnym areszcie” - czytamy na gazetalubuska.pl.

Radio Gorzów podaje, że „chodzi o rozliczenia podatkowe” firmy Marka G., zajmującej się internetowym handlem walutami i usługami finansowymi. Strona stacji podaje, że „transakcjami wartymi miliony złotych” zainteresowało się CBA.

Czytaj więcej

Ekstraliga żużla. Bezbłędny Motor, ciężkie kontuzje Pedersena i Pawlickiego

Marek G. został prezesem Stali Gorzów w 2019 roku. Według Radia Gorzów funkcja ta mogła być dla biznesmena „trampoliną do świata polityki”, ponieważ G. „miał rozważać start w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych”. Obecnie dwóch z trzech senatorów w województwie lubuskim to byli prezesi klubów żużlowych. Władysław Komarnicki, były prezes Stali, zasiada w izbie wyższej od 2015 roku. Z kolei Robert Dowhan, były prezes Falubazu Zielona Góra, jest senatorem już od 2011 roku.

Stal Gorzów po pierwszej części fazy zasadniczej zajmuje trzecie miejsce w tabeli żużlowej PGE Ekstraligi.