Jak informuje policja, do zdarzenia doszło 21 grudnia 2020 roku około godziny 10:50 w jednym z marketów przy ulicy Batorego na warszawskim Mokotowie. Mężczyzna uderzył 70-latka pięścią w twarz, gdy staruszek zwrócił mu uwagę na brak maseczki. Kiedy senior zagroził, że wezwie policję, otrzymał kolejny cios. Napastnik miał mówić także, że „znajdzie i zabije” staruszka. Ze wstępnych ustaleń wynika również, że w napastnik przebywał w sklepie w godzinach przeznaczonych dla seniorów.

Choć agresora nikt nie zatrzymał i po wszystkim wyszedł ze sklepu, zarejestrowały go kamery monitoringu. "Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego mężczyzny lub jego obecnego miejsca pobytu, albo były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt osobisty, lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie jednostki przy ul. Malczewskiego 3/5/7 na warszawskim Mokotowie”- zaapelowała policja.

Mężczyzna, który zaatakował 70-latka był wysoki i dobrze zbudowany oraz miał na twarzy okulary w białych oprawkach. W dniu zdarzenia ubrany był w ciemne spodnie i ciemną dłuższą kurtkę oraz kaszkiet. 

Informacje na temat mężczyzny można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 51 (czynne całą dobę) albo 47 72 392 28, lub w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.